Březen 2017

Papír za (ne tak docela) papír

31. března 2017 v 9:23
Jsem tady zase.

Protože tenhle blog byl původně školní projekt, píšu ho hlavně v pátek ráno, kdy máme informatiku. Na naší škole existuje akce "Papír za papír," kde třídy shromažďují papíry, pak se to hodí do sběru a dostaneme za to papírnické potřeby do příslušných tříd. Dneska tedy přinesu čerstvé zprávy, jak jsme první hodinu sbírali papír na druhém stupni.

Vyfasovali jsme tři vozíčky a jako první jsme vybrali 7.A, protože ti jsou známí tím, že vždycky přinesou tunu letáků, oznámkovaných písemek a dalších věcí. Museli jsme tam s tím jet natřikrát. 7.B nic neměla, ale v 7.C se zase rozjeli. Kromě papíru tam měli i všechno možné a když jsme čekali, než se vrátí s vozíčkama, trochu jsme jim to tam prohrabali. Našli jsme tam hřebíky, potravinářskou fólii od svačiny, kusy kovu nevím odkud a dokonce lahvičku deodorantu. Jeden chytrák ho tam vystříkal a bylo to nepříjemně cítit.

Pak přišly na řadu osmičky. To jsme my a protože jsme byly spojení po kouscích tříd, byli tu zástupci ze všech osmiček. Dali jsme dohromady informaci, že 8.A a B nemají nic. Šel jsem to oznámit a řekl jsem, že "AB0," načež mi došlo, že to je slovní hříčka. Čekal jsem, že to dojde i někomu jinému, protože jsme se o krevních skupinách zrovna učili.

Papír měli ještě v 8.C, ale tam ho aspoň měli v rozumném množství. Jak už to ale bývá, jeden balík se jim roztrhl a všude byly letáčky na slevy v Kauflandu. Taky jsme zjistili, že kontejner je plný. Nějak to tam ale nacpali a v devítkách už naštěstí nic neměli.

Konec.Mrkající

Nespavost

3. března 2017 v 9:07
Téma týdne je před usnutím?
To má mít něco společného s nespavostí? Protože jestli ano, tahle titulní strana může vypadat zajímavě. Tipuju, že pokud si odtamtud něco přečtete před spaním, minimálně vám to jednu nespavost způsobí, protože znám lidi, co jsou schopní o nespavosti navyprávět pěkné horory. Doufám, že nikdo z nich blogy nepíše :D

Teď vážně. Mám jeden příběh z dovolené, když jsme byli o jedno časové pásmo na západ. Jednou tam pouštěli přímý přenos ze zápasu ve fotbale a usínat tam nebylo zrovna snadné, protože se často ozval výkřik, který jasně říkal, že 0:0 to neskončilo. Navíc se tam často děly relativně hlučné "půlnoční programy", takže jestli někdy na takové místo někdy pojedete,...

Hodně štěstí s usínáním.

Jak o tom tak píšu, začínám z toho usínat (haha), takže tady článek končí.

Budkování

3. března 2017 v 8:33
Ano, jsem zpátky.

Tenhle týden jsem to měl trochu těsné, ale teď konečně můžu napsat, jak jsme "budkovali" v pondělí.

Začalo to celkem normálně. Nějaký náhodný rádoby turistický oddíl (ano, ta "turistika" je s rezervou), jehož jsem členem, na podzim vyráběl ptačí budky a na posledním setkání jsme je rozvěšeli po okolí.

Nejdřív to vypadalo, že je prostě přitlučeme na stromy, ale ukázalo se, že to nebude tak jednoduché. Žebříky jsme měli jenom dva a kladivo dokonce jedno. Budek bylo naproti tomu asi šest. První skupina vzala budku, žebřík a kladivo a zmizeli. Druhá skupina žebřík měla, ale místo kladiva si museli vzít sekeru. Jednu holku poslali na strom a ta tam byla pět minut, deset minut, dvacet minut, třicet minut,...

Pak se zeptám, kde to vázne, a oni mi řeknou, že už se jí snaží půl hodiny vysvětlit, že čepelí toho moc nezatluče. Když to vzdali, poslali tam někoho jiného a už to vypadalo slibně, ale pak se ukázalo, že je to ještě horší. Ten někdo jiný tu boudu sice natloukl, ale pak se podíval a zjistil, že ji má obráceně. Proto se to naše "budkování" docela protáhlo.

Konec.Mrkající