Únor 2017

Písemková nemoc

24. února 2017 v 8:30
Jsem tady po delší době zase.

Pokud jste četli můj třetí článek jménem Konečně úvod, víte, že v tomhle blogu píšu o zajímavých věcech, co se u nás dějí. Paradoxně se přes prázdniny u nás mnoho nedělo, takže jsem neměl témata. Když si ale vzpomenu na svůj první článek, psal jsem o tom, že to byl školní projekt, ze kterého jsme taky dostávali známky. Ale včera bylo známkovaných aktivit o něco víc a navíc to všechno byly písemky. Samozřejmě, někdo byl na soutěži, někdo u doktora, ale co zbytek?

Dohromady chyběla půlka třídy. Mohla to být náhoda? Nebo se u nás zase vyskytla epidemie něčeho, čemu říkáme písemková nemoc?

Pokud mi nerozumíte, tahle písemková nemoc je pokročilá neuróza způsobená stresem u některých, kteří si jsou jistí, že tu písemku projedou. Příznaky nikdy nejsou jisté. Je pravda, že takových případů je v naší třídě především ve fyzice slušný počet, stejně jako v jiných předmětech, ale většina takových nejistých žáků u nás včera byla. Tak je to ta písemková nemoc, nebo ne?

Mimochodem, ve svém předminulém článku Kočka s anketou jsem uvedl kvízovou otázku, kde ta kočka na obrázku sedí. Byl to tenhle obrázek:

Teď vám tedy prozradím, že správná odpověď byla na stole: Kočka seděla na stolku před televizí, když zrovna běžel přenos ze zápasu.

Protentokrát zase všechno.Mrkající