Leden 2017

Když zamrzne řeka

27. ledna 2017 v 9:30
Když takhle píšu k tématu "jeden chybný krok", napadne mě jediné: o tomhle bych mohl vyprávět. A nemusí to ani být metafora. Zrovna teď, když u nás zamrzla Bečva, je to aktuální. Led je tenký jen pár centimetrů, ale někteří tam hráli hokej a jiní zase házeli kameny z mostu.

Když už je řeč o mostu, k tématu by se taky mohlo hodit to, jak je snadné na mostu dostat smyk. Nejlépe to ilustruje tato fotka od madcow clubu.
Pokud neumíte anglicky, stojí tam: POZOR! Tato cedule má OSTRÉ HRANY! Nedotýkejte se hran této cedule! (mimochodem, přímo před vámi je most).

A samozřejmě nesmíte zapomenout na to, v kolika praštěných říkankách se dá najít slovo k tématu. Například...

Skákal pes přes oves,
přes minové pole,
šel za ním myslivec,
říkal mu: "Ty v*le!
Já jsem v*l, ty jsi v*l,
my jsme oba v*li,
protože stojíme
na minovém poli."

nebo...

My jsme žáci 3.B,
bereme však na sebe
podobu výbuchu
a škola letí do vzduchu...

Dál už si to snad domyslíte sami.
KonecMrkající

Kočka s anketou

24. ledna 2017 v 17:12
Jsem tady zaseMrkající

V tomhle blogu už jsem psal o babiččině kočce. Ovšem moje druhá babička má taky kočku. Školní proekt blogování pokračuje a tentokrát máme do článku přiložit fotku. Vybral jsem si tenhle obrázek, jak výše zmíněná kočka kouká na noční zápas v hokeji. Přikládám anketu, kde mi můžete napsat, na čem si myslíte, že ta kočka sedí. Správnou odpověď prozradím v příštím nebo přespříštím článku.

To je všeMrkající

Účast nám padá (už zase)

20. ledna 2017 v 8:32
Jsem tady zas Mrkající
První příspěvek: "naše skupina v jazykovce se rozrostla na 7 členů"
Druhý příspěvek: "Dneska jsme dorazili jen DVA!"
Včera: je tohle vůbec možné? Už jsme tam ZASE JENOM DVA! Možná za to může to, že je konec pololetí, možná je to něco jiného, každopádně se u nás ještě nestalo, že by jeden a ten samý člověk zameškal dvakrát za sebou. A teď je jich najednou pět.
Mimochodem tady taky mám jednu dobrou příhodu z víkendu (to jsem zapomněl napsat do toho posledního článku). Probíhala rekonstrukce koupelny v tom domě, kde má babička tu kočku. A hádejte co: ta koupelna teď vypadala, jako že se tam opravdu bydlí!
Tak to je zase všechnoMrkající

Konečně úvod

17. ledna 2017 v 14:59
Jsem tady zaseMrkající
Ano, tenhle blog sem vytvořil kvůli školnímu proektu "zakládání blogu", ale vzhledem k relativně vysoké návštěvnosti (na to, že to ani neměl být vážný blog) jsem se rozhodl to trochu přehodnotit a konečně udělat nějaký pořádný úvod. Takže tenhle blog nebude prakticky o ničem konkrétním. Prostě tady budu psát, co zajímavého se mi zrovna stalo. Samozřejmě, takové věci se nedějí pravidelně, takže sem nemůžu napsat, kdy vyjde další článek. Pro dnešek tu ale jeden mám.

Celé je to o babiččině kočce. Někdo jí zapomněl doplnit žrádlo, tak žrala granule, ze kterých po chvilce dostala žízeň. Za chvilku dorazila i vodu, kterou ale taky nikdo nedoplnil, tak ji začala hledat, kde to šlo. Máme tam takovou postel pod oknem v tlusté zdi, kde jsou na parapetu rostliny i s konvičkou. Tak jsem se jednou ráno vzbudil a co si myslíte, že jsem viděl...

Ano. Byla tam ta kočka, která se pořád pokoušela napít z té konve.
Konec.Mrkající

Angličtina podruhé

13. ledna 2017 v 8:33
Další článek pro školní účely, o který nejspíš nikdo náhodou nezavadí. Ale pro případ, že ano, dám tady tenhle úvod.
Nejjednodušší věc, kterou jsem mohl udělat, bylo vybrat si stejné téma, jako minule: včerejší kurz angličtiny.
Tehdy jsem psal o tom, že se naše čtyřčlenná skupina rozrostla na sedm členů. Co se ovšem nestalo tentokrát: dva měli pololetní test z fyziky (ano, ve tři odpoledne, netuším, co to mají za učitele) a tak dále a nakonec to dopadlo tak, že jsme byli přítomní dva. Alespoň jsme si nezavazeli před tabulí.
Konec.Mrkající

Můj první příspěvek

6. ledna 2017 v 9:29
Tak se stalo, že nemám o čem psát. Tenhle blog jsem vytvořil pro školní účely a naprosto nemám témata.
Vážně. Netuším, co sem mám napsat.
Tak sem třeba dám, co divného se mi včera stalo. Chodím do kurzu angličtiny a původně jsme tam byli čtyři, což se ovšem rychle změnilo na šest a včera se dokonce přistěhoval nováček, který chodil do jazykovky na Vsetíně a přesunul se k nám. Vtipné je na tom to, že ten kurz na Vsetíně má teď tři členy (s takovým počtem se původně málem neotevřel ten náš kurz a pokud vím, oba spadají pod stejnou jazykovku).
Konec. . . . . . .Mrkající